Αγαπητοί γονείς για το σχολικό έτος 2023-2024 θα λειτουργήσει Κέντρο Ενισχυτικής Διδασκαλίας Γυμνασίου στο σχολείο μας που θα περιλαμβάνει τα μαθήματα: Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Αγγλικά.

Τα μαθήματα της ενισχυτικής θα ξεκινούν στις 14:30 σε πρόγραμμα που θα διαμορφωθεί μετά την οριστικοποίηση των τμημάτων.

Παρακαλούμε όσοι κηδεμόνες ενδιαφέρονται πρέπει να κατεβάσουν την αίτηση να την συμπληρώσουν με τα μαθήματα που τους ενδιαφέρουν  και να την αποστείλουν στο email του Γυμνασίου Κουνουπιδιανών Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. μέχρι την Τρίτη 14/11/2023 και ώρα 13:00.

Download this file (Υπεύθυνη Δήλωση Ενισχυτικής 2023 2024.doc)Υπεύθυνη Δήλωση Ενισχυτικής 2023 2024.doc Super User110 kB196

Ενημερώνουμε ότι ο Αγιασμός για το Σχολικό Έτος 2023 - 2024 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 11/9/2023 και ώρα 10:00. Την ίδια μέρα οι μαθητές θα παραλάβουν τα βιβλία τους.

Τα δρομολόγια των λεωφορείων θα είναι ως εξής:

1) Χορδάκι - Καλόρουμα - Καθιανά - Καμπάνι - Κουνουπιδιανά

2) Στέρνες - Παζινός - Αρώνι - Πυθάρι - Κουνουπιδιανά

3) Σταυρός - Χωραφάκια - Καλαθάς - Κουνουπιδιανά

Τα λεωφορεία ξεκινούν το πρωί στις 8:30 και επιστρέφουν στις 12:30

Τέλος, το ωρολόγιο πρόγραμμα για την πρώτη βδομάδα θα το βρείτε από το παρακάτω αρχείο:

Καλή Σχολική Χρονιά!

down

Download this file (Ωρολογιο_ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ_2023_11-14_ανά Τμήμα.site.pdf)Ωρολογιο_ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ_2023_11-14_ανά Τμήμα.site.pdf Super User330 kB1323

Παρακάτω μπορείτε να κατεβάσετε την υπέυθυνη δήλωση που πρέπει να συμπληρώσετε για τη συμμετοχή στον 7ο Μαραθώνιο Κρήτης

Download this file (μαραθωνιος 2023.pdf)μαραθωνιος 2023.pdf Super User124 kB180

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΥΛΛΟΓΗ ΕΙΔΩΝ ΠΡΩΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΕΙΣΜΟΠΛΗΚΤΟΥΣ ΤΗΣ ΤΟΥΡΚΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΣΥΡΙΑΣ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Ο Σύλλογός μας συμμετέχει στη συλλογή ειδών πρώτης ανάγκης για τους σεισμόπληκτους της Τουρκίας και της Συρίας. Υγειονομικό υλικό (π.χ αντιπυρετικά, γάζες, παυσίπονα, είδη προσωπικής υγιεινής), κουβέρτες, παπλώματα ή υπνόσακους (sleeping bag) συσκευασμένα, είναι τα είδη για τα οποία υπάρχει απόλυτη ανάγκη. Οι μαθητές ή εσείς προσωπικά μπορείτε το πρωί, από τη Δευτέρα έως και την Παρασκευή 17 Φεβρουαρίου, να τα αφήνετε στον νοσηλευτή του σχολείου μας (γραφείο καθηγητών).

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων.

Εκ μέρους του Δ.Σ

Αγαπητοί γονείς,

σε περίπτωση που ενδιαφέρεστε να παρακολουθήσουν τα παιδία σας μαθήματα ενισχυτικής διδασκαλίας, στα μαθήματα

1) Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, 2) Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, 3) Μαθηματικά, 4) Φυσική, 5) Χημεία, 6) Αγγλικά

παρακαλούμε να συμπληρώσετε και να υπογράψετε την συνημμένη υπεύθυνη δήλωση και να την αποστείλετε στη διεύθυνση του σχολείου μέχρι και τη Δευτέρα 26/09/2022, με κάθε πρόσφορο τρόπο (email, μέσω του μαθητή/-τριας, ιδιοχείρως).

Δεν είναι γνωστό ακόμη πότε θα ξεκινήσουν τα μαθήματα καθώς και το σχολείο στο οποίο θα πραγματοποιούνται αυτά. Η Ενισχυτική Διδασκαλία λειτουργεί μετά τη λήξη του πρωινού προγράμματος μαθημάτων του σχολείου.

Παρακάτω μπορείτε να κατεβάσετε το Υπόδειγμα για την Αίτηση - Δήλωση μαθημάτων για την Ενισχυτική Διδασκαλία 2022 - 2023

down

Download this file (ΦΕΚ Β 4818_22_ΥΑ ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ.pdf)ΦΕΚ Β 4818_22_ΥΑ ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ.pdf Δημήτρης Κωστής169 kB153
Download this file (Υπόδειγμα_1 αίτησης_δήλωσης μαθημάτων 2022_23.doc)Υπόδειγμα_1 αίτησης_δήλωσης μαθημάτων 2022_23.doc Super User165 kB298

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Ο Σύλλογός μας την τελευταία διετία λειτούργησε οικονομικά λόγω ενός μικρούαποθεματικού, με το οποίο χρηματοδοτήσαμε την αγορά ηλεκτρονικού εξοπλισμού γιατους μαθητές και το σχολείο (με αγορά templet και φορητών υπολογιστών) εν μέσω της εξαποστάσεως διδασκαλίας. Επίσης, χρηματοδοτήσαμε πρόσφατα μέρος της συνολικήςδαπάνης (2.000 €) για τη επέκταση του Εργαστηρίου Πληροφορικής με επιπλέονδεκαπέντε (15) νέες θέσεις και Η/Υ, μέχρι το σχολείο μας να ενταχθεί στο Πρόγραμμαηλεκτρονικού εξοπλισμού από το Ταμείο Ανάκαμψης, ενώ σκοπεύουμε να οργανώσουμεκαι εκδήλωση για τον σχολικό εκφοβισμό. Σεβόμενοι τις δυσκολίες που προκάλεσε καιπροκαλεί η πανδημία, δεν ενεργοποιήσαμε την τελευταία διετία την καταβολή της ετήσιαςσυνδρομής. Ωστόσο, η υποστήριξη όλων σας είναι αναγκαία συνθήκη ώστε να συμβάλουμεστο μέτρο του εφικτού στη συν-διαμόρφωση ενός αξιοπρεπούς σχολικού περιβάλλοντος,εν όψει και της ολοένα και πιο ομαλής λειτουργίας του σχολείου μετά την επέλαση τηςπανδημίας.

Από την προσεχή λοιπόν εβδομάδα εκπρόσωποι του Δ.Σ θα βρίσκονται στην είσοδο τουσχολείου ή στο κυλικείο, σύμφωνα με το ακόλουθο πρόγραμμα για να καταθέσετε είτεεσείς προσωπικά είτε μέσω των παιδιών τη συνδρομή σας για το 2022. Το ύψος της είναι 10€ ανά οικογένεια (ανεξάρτητα δηλαδή από τον αριθμό των παιδιών που φοιτούν στοσχολείο).

Δευτέρα 4/4 - Παρασκευή 8/4: 8:00 - 9:10΄

Εκ μέρους του Δ.Σ