Οι εγγραφές των μαθητών του Γυμνασίου στον τύπο Λυκείου που επιθυμούν, έχουν ξεκινήσει από σήμερα Πέμπτη 18/6 και θα διαρκέσουν μέχρι και τη Πέμπτη 2/7/2020. Θα βρείτε χρήσιμες πληροφορίες για την διαδικασία στο συνημμένο αρχείο. Σε περίπτωση που υπάρχει πρόβλημα με τη διασταύρωση των στοιχείων σας με το πληροφοριακό σύστημα myschool, παρακαλούμε επικοινωνήστε τηλεφωνικά με το σχολείο στο 28210-64200

LOGO e eggrafes

FileDescriptionCreatorFile sizeDownloads

Τη Δευτέρα 18/05, με την επαναλειτουργία των Γυμνασίων, ξεκινούν εκ νέου τα μαθήματα και της ενισχυτικής διδασκαλίας στο ΣΚΑΕ του Γυμνασίου Κουνουπιδιανών για τους μαθητές των Γυμνασίων Κουνουπιδιανών και 7ου Χανίων. Λόγω της αλλαγής του πρωινού ωραρίου λειτουργίας και στα 2 παραπάνω γυμνάσια, το πρόγραμμα της ενισχυτικής αναπροσαρμόζεται ως προς το ωράριο λειτουργίας.

FileDescriptionCreatorFile sizeDownloads
Download this file (ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗΣ από 18_05.pdf)ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗΣ από 18_05.pdf Δημήτρης Κωστής132 kB183

Στους παρακάτω συνδέσμους θα βρείτε οδηγίες - κανόνες συμπεριφοράς στο σχολείο εν όψει της επαναλειτουργίας του σχολείου.

•  Γενικές πληροφορίες και κανόνες Υγιεινή Χεριών αφίσα μικρη

COVID 19 - Ti πρέπει να γνωρiζω!

ΣΕΝΑΡΙΑ ΓΙΑ ΑΣΚΗΣΗ

Βίντεο για τη σωστή υγιεινή των χεριών

• Οδηγίες για μαθητές

Λίστα για εφήβους

Σωστή υγιεινή των χεριών

• Οδηγίες για γονείς

Λίστα  για γονείς

Πώς θα πρέπει να μιλάω στους εφήβους για τον COVID-19

Αγαπητοί μαθητές και γονείς,

στα συνημμένα αρχεία θα βρείτε τους κανόνες και τις οδηγίες μαθητή για την σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση.

Τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται στο χρονικό διάστημα 12:00 – 16:00, μετά από πρόταση του Υπουργείου, για αποφυγή υπερφόρτωσης των δικτύων.

FileDescriptionCreatorFile sizeDownloads
Download this file (Αξιολόγηση  προσφορών εκδρομής στην Αθήνα 2020.pdf)Αξιολόγηση προσφορών εκδρομής στην Αθήνα 2020.pdf Δημήτρης Κωστής136 kB70

Ευχαριστούμε την εταιρεία καυσίμων Coral, τους τελωνειακούς υπαλλήλους Κρήτης και τον δήμο Χανίων για την δωρεά στο σχολείο μας 500 λίτρων πετρελαίου θερμανσης.