Στο συνημμένο αρχείο θα βρείτε πληροφορίες σχετικά με τα μέτρα προστασίας έναντι της COVID-19

Download this file (Οδηγίες προς μαθητές COVID-19  09_09_2022.docx)Οδηγίες προς μαθητές COVID-19 09_09_2022.docx Δημήτρης Κωστής14 kB86

Αγαπητοί μαθητές/μαθήτριες, αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Τη Δευτέρα 12-09-2022, με την έναρξη του νέου σχολικού έτους, θα πραγματοποιηθεί αγιασμός στις 10:00 π.μ. Η προσέλευση των μαθητών, όλων των τάξεων, θα γίνει στις 8:30 και η αποχώρησή τους περίπου στις 11:30. Κατά το παραπάνω χρονικό διάστημα θα γίνει κατανομή των μαθητών σε τμήματα, θα δοθεί πρόγραμμα μαθημάτων για τις επόμενες μέρες και οι μαθητές θα παραλάβουν τα βιβλία τους.

Για τη διευκόλυνση της μετακίνησης των μαθητών από και προς τα χωριά τους, θα υπάρξουν λεωφορεία:

• του υπεραστικού ΚΤΕΛ με ώρα αναχώρησης 7:20 από τις αφετηρίες των χωριών
  • του αστικού ΚΤΕΛ με ώρα αναχώρησης 7:30 από τον Άγιο Ονούφριο
  • ώρα επιστροφής 11:35

Τις επόμενες ημέρες τα δρομολόγια θα ακολουθούν το εκάστοτε πρόγραμμα του σχολείου.

Ευχόμαστε καλή και δημιουργική χρονιά σε όλους!

Στους παρακάτω συνδέσμους θα βρείτε το Ωρολόγιο πρόγραμμα λειτουργίας του σχολείου, καθώς και το Ημερολόγιο λειτουργίας για τη σωστή προσέλευση των μαθητών με βάση το υποτμήμα που ανήκουν.

Ωρολόγιο Πρόγραμμα από 18/5

Ημερολόγιο λειτουργίας

ΩΡΑΡΙΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ για Α1,Α3,Α5,Β1,Β3,Γ1,Γ3

ΩΡΑΡΙΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ για Α2,Α4,Β2,Β4,Β5,Γ2,Γ4

Χάρτης προαυλίου

ωρολογιο 2019 12 16

Download this file (ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗΣ από 16_12.pdf)ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗΣ από 16_12.pdf Δημήτρης Κωστής132 kB483

This talk was presented at an official TED conference, and was featured by our editors on the home page.By loading kids with high expectations and micromanaging their lives at every turn, parents aren't actually helping. At least, that's how Julie Lythcott-Haims sees it. With passion and wry humor, the former Dean of Freshmen at Stanford makes the case for parents to stop defining their children's success via grades and test scores. Instead, she says, they should focus on providing the oldest idea of all: unconditional love.                                                                        .

URLDescriptionCreatorFile sizeDownloads
Access this URL (julie_lythcott_haims_how_to_raise_successful_kids_without_over_parenting)julie_lythcott_haims_how_to_raise_successful_kids_without_over_parenting Ασπασία Θεοχάρη0 kB197