Στους παρακάτω συνδέσμους θα βρείτε το Ωρολόγιο πρόγραμμα λειτουργίας του σχολείου, καθώς και το Ημερολόγιο λειτουργίας για τη σωστή προσέλευση των μαθητών με βάση το υποτμήμα που ανήκουν.

Ωρολόγιο Πρόγραμμα από 18/5

Ημερολόγιο λειτουργίας

ΩΡΑΡΙΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ για Α1,Α3,Α5,Β1,Β3,Γ1,Γ3

ΩΡΑΡΙΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ για Α2,Α4,Β2,Β4,Β5,Γ2,Γ4

Χάρτης προαυλίου

ωρολογιο 2019 12 16

FileDescriptionCreatorFile sizeDownloads
Download this file (ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗΣ από 16_12.pdf)ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗΣ από 16_12.pdf Δημήτρης Κωστής132 kB202

This talk was presented at an official TED conference, and was featured by our editors on the home page.By loading kids with high expectations and micromanaging their lives at every turn, parents aren't actually helping. At least, that's how Julie Lythcott-Haims sees it. With passion and wry humor, the former Dean of Freshmen at Stanford makes the case for parents to stop defining their children's success via grades and test scores. Instead, she says, they should focus on providing the oldest idea of all: unconditional love.                                                                        .

URLDescriptionCreatorFile sizeDownloads
Access this URL (julie_lythcott_haims_how_to_raise_successful_kids_without_over_parenting)julie_lythcott_haims_how_to_raise_successful_kids_without_over_parenting Ασπασία Θεοχάρη0 kB48

downΛήψη αρχείου

FileDescriptionCreatorFile sizeDownloads
Download this file (Αξιολόγηση  προσφορών εκδρομής στους Δελφούς 2018.docx)Αξιολόγηση προσφορών εκδρομής στους Δελφούς 2018.docx Δημήτρης Κωστής21 kB115

Όλοι οι Ευρωπαίοι μαθητές και μαθήτριες μέσω της δράσης eTwinning έχουν τη δυνατότητα με την βοήθεια των εκπαιδευτικών τους να συμμετάσχουν σε κοινά παιδαγωγικά έργα με κάποιο σχολείο από άλλη Ευρωπαϊκη χώρα.

H δράση παροτρύνει τους νέους διαφορετικών κρατών να μάθουν οι μεν για τους δε καθώς  και για τη σχολική και τοπική-οικογενειακή τους κουλτούρα, ενώ παράλληλα εξασκούν τις ικανότητες τους στις Ξένες Γλώσσες και τις Τεχνολογίες Πληροφορίας και Επικοινωνιών. Το eTwinning βελτιώνει την παιδαγωγική διαδικασία, ενώ τα σχολεία κρίνουν τη δράση ως δραστηριότητα που προσθέτει αξία στην συμβατική μάθηση.

Για περισσότερες πληροφορίες σε σχέση με το ευρωπαικό-εκπαιδευτικό πρόγραμμα            e-twinning δείτε  εδώ