Την Τετάρτη 25/06/2022 πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας η παρουσίαση των δράσεων που έλαβαν χώρα αυτή τη χρονιά . Μια από τις δράσεις που παρουσιάστηκαν αφορούν την δημοσιογραφική ομάδα και τα άρθρα που μοιράστηκαν οι μαθητές της ομάδας με τους συμμαθητές τους σε σχέση με την τοπική ιστορία των Χανίων και του Ακρωτηρίου .

Οι μαθητές παρουσίασαν Ιστορικά στοιχεία αλλά και ποιήματα και ζωγραφιές σε σχέση με τους αγώνες του 1821 στην Κρήτη. Παρουσιάστηκαν επίσης τα αποτελέσματα και άλλων δράσεων του σχολείου όπως εκπαιδευτικές επισκέψεις , περιβαλλοντικές δράσεις και της δράσης < tablet αντί για τσάντα > με την οποία οι μαθητές αντικατέστησαν την τσάντα τους (βιβλία , τετράδια ,

γραφική ύλη ),ακολουθώντας όλη την εκπαιδευτική διαδικασία με τη χρήση μόνο ενός tablet του σχολείου ανά μαθητή .

δρασεισ