Την Τετάρτη 12 Οκτωβρίου 2022 πραγματοποιήθηκε συνάντηση μεταξύ των καθηγητών της Α’ Γυμνασίου και των γονέων των μαθητών που υποδεχθήκαμε στην πρώτη τάξη τη φετινή χρονιά.

Ο Διευθυντής κ. Μιχάλης Αργυρίου χαιρέτησε τη ‘’συνάντηση – γνωριμία’’ και παρουσίασε το πλαίσιο της λειτουργίας του σχολείου μας (μαθήματα- προγράμματα- κανονισμός του σχολείου κλπ).

Αμέσως μετά η κα Σταυρούλα Ανδρεαδάκη (ψυχολόγος του Γυμνασίου Κουνουπιδιανών) μίλησε στους γονείς για τη μετάβαση των παιδιών από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο, το άγχος, τις εκρήξεις της εφηβείας και πώς να διαχειριστούν προβλήματα και συγκρούσεις που προκύπτουν με τα έφηβα παιδιά τους στην καθημερινότητα.

Παρόντες όλοι οι καθηγητές που διδάσκουν στην Α’ Γυμνασίου είχαν την ευκαιρία για μια πρώτη επαφή με τους γονείς.

kalosorisma a taxi 2022

Το συντονισμό της εκδήλωσης είχαν αναλάβει οι υποδιευθυντές του σχολείου κ. Δημήτριος Κωστής και κ. Δημήτριος Κουρουμπλής.Ζεστή ατμόσφαιρα, πολλές ερωτήσεις από τους γονείς, ζωηρός διάλογος μεταξύ γονέων- ψυχολόγου, μια όμορφη εκδήλωση που άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις.`

Κατερινάκη Βασιλική

Καθηγήτρια ΜουσικήςΣυμβουλος Σχολικής Ζωής