Αγαπητοί γονείς, στα πλαίσια των πρωτοβουλιών μας για ενημέρωση και γνώση σε θέματα εκπαιδευτικού και επαγγελματικού προσανατολισμού και στην ανάπτυξη θετικής στάσης των μαθητών και των μαθητριών μας, ανάλογων συμπεριφορών και αυτοπεποίθησης,   σας προσκαλούμε στην ομιλία ? συζήτηση που διοργανώνει το σχολείο μας,  τη Δευτέρα 17 Μαρτίου 2014 στις 18:30,  με θέμα:

<<Το νέο Γενικό Λύκειο. Το νέο Επαγγελματικό Λύκειο.>>

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων.

Ομιλητής  θα είναι ο κ. Μαρτίκας Δημήτρης, υπεύθυνος του Κέντρου Συμβουλευτικής και Προσανατολισμού Χανίων. Μετά το τέλος της ομιλίας θα ακολουθήσει συζήτηση.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Της παραπάνω εκδήλωσης και συγκεκριμένα στις 18:00, θα προηγηθεί ενημέρωση των γονέων, για την πραγματοποίηση της εκδρομής της Γ΄ Τάξης στην Αθήνα.

Επίσης αμέσως μετά την εκδήλωση σάς προτείνουμε να επισκεφτείτε την έκθεση φωτογραφίας,  της φωτογραφικής ομάδας του Γυμνασίου μας, η οποία θα φιλοξενείται στο Κουμ Καπί ?Πύλη της άμμου-Αίθουσα Σαμπιονάρα.