Ανακοινώνουμε ότι η ιστοσελίδα του σχολείου αναβαθμίστηκε. Η Αναβάθμιση αυτή που ήταν απαραίτητη για λόγους συμβατότητας, δεν ήταν απλή διαδικασία και χρειάστηκε αρκετή δουλειά για να γίνει. Πλέον η ιστοσελίδα δουλεύει σε Joomla 1.7, ενώ η προηγούμενη έκδοση ήταν η Joomla 1.5.

Με την ευκαιρία της αναβάθμισης έγιναν ορισμένες αλλαγές στην εμφάνιση της σελίδας και υπάρχουν και αλλαγές σε κάποιες λειτουργίες. Έτσι για παράδειγμα μπορεί κάποιος να δημιουργήσει ένα καινούργιο άρθρο και να δημοσιευτεί - μετά από έγκριση - εκεί που αυτός θέλει. Επίσης άλλαξε και η υπηρεσία chat και μοιάζει πιο πολύ με αυτήν του Facebook. Μπορείτε να τη βρείτε χαμηλά στην οθόνη σας.

Θυμίζουμε ότι για οποιαδήποτε σχόλιο μπορείτε να γράφετε στο Φόρουμ του Γυμανσίου Κουνουπιδιανών ή να έρχεστε σε επαφή με τη webteam του σχολείου.