Αγαπητοί γονείς της Γ΄ Τάξης, στα πλαίσια των πρωτοβουλιών μας για ενημέρωση και γνώση σε θέματα εκπαιδευτικού και επαγγελματικού προσανατολισμού και στην ανάπτυξη θετικής στάσης των μαθητών και των μαθητριών μας, ανάλογων συμπεριφορών  και αυτοπεποίθησης,   σας προσκαλούμε σε μία εκδήλωση λήξης του σχολικού έτους. Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί  την  Τετάρτη 13 Μαϊου 2015 στις 08:30,  στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων και θα περιλαμβάνει παρουσίαση προγραμμάτων της μουσικής ομάδας του Σχολείου, της φωτογραφικής ομάδας και της κινηματογραφικής ομάδας. Ακόμα θα γίνουν οι παρακάτω ομιλίες-συζητήσεις:

• <<Το μέλλον ανήκει σε όσους το προετοιμάζουν>> από τον Διευθυντή του Σχολείου.
  • <<Το Σχολείο μας>>, από μαθητές της Γ΄ Τάξης.
  • <<?.Πάνω από τον πήχη ?>>, από τον δημοσιογράφο κ. Μάνο Βαϊδάκη.
  • <<Ουσιώδεις εκφράσεις της ζωής>>, από τον καθηγητή (πρώην πρύτανη) του Πολυτεχνείου Κρήτης και λογοτέχνη κ. Γιάννη Φίλη.