Στις 3 Απριλίου 2013 στο Σχολείο μας είχαμε τη χαρά να παρακολουθήσουμε την ομιλία του κ. Παπαευθυμίου Σπύρου και στη συνέχεια οι μαθητές μας να συζητήσουν μαζί του. Ο κ. Παπαευθυμίου είναι επίκουρος καθηγητής του Πολυτεχνείου Κρήτης.

Με την ιδιότητα αυτή, την ιδιότητα του ειδικού σε θέματα διαχείρισης της τεχνολογίας ανέπτυξε το θέμα:  " Η κινητή τηλεφωνία και οι πιθανές επιπτώσεις στους χρήστες της".

Η συζήτηση ήταν εποικοδομητική και μας δόθηκε επιστημονικά και τεκμηριωμένα να καταλάβουμε τι αποτελεί αλήθεια και τι μύθο, τι ισχύει στην πραγματικότητα και τι είναι υπερβολικό σχετικά με τη χρήση των κινητών τηλεφώνων.

Μπορείτε να δείτε κάποια από τα συμπεράσματα και χρηστικές οδηγίες από την παραπάνω εισήγηση.

Download this file (Παρουσίαση κινητά τηλέφωνα.pdf)Παρουσίαση κινητά τηλέφωνα.pdfΠαρουσίαση για τα κινητά τηλέφωναSuper User709 kB563